3761) Osiedle Koło. Helena i Szymon Syrkusowie - architekci, którzy odpowiadają za wyjątkowość Powojennego Koła. Urbanistycznie bez zarzutu, architektonicznie również poprawnie - choć to skromnie powiedziane.3762) Pomnik Marszałka no 2. Aleje Ujazdowskie - rok budowy 1998. Plac Piłsudskiego - rok budowy 1995. Ciekawe czy mamy w Polsce inne miasta gdzie jest dwóch Marszałków na pomnikach...3763) W socrealistycznych przyziemiach. W kadrze mieszkaniówka z Alei Jana Pawła II między Nowolipkami i Dzielną. Po obu stronach bliźniacza zabudowa, ale przyziemie po wolskiej stronie zostało zabudowane i zaodoptowane na salony ślubne. Śródmiejska część pozostała niezabudowana, co widać w kadrze.3764) Wielka woda. Ostało mi się w zapasach jeszcze kilkanaście kadrów z wielkiej wody w 2010 r. więc regularnie będę podrzucał widoki podobne do poniższego. Wisła ze spokojnej i kulturalnej rzeki przerodziła się w szaloną i wulgarną Wisłę, jakiej nie chcemy znać i za jaką nie tęsknimy.3765) WZW ze Służewca. Widok w kierunku centrum zakłócony przez nowy gmach TVP zaprojektowany przez niedoszłego Prezydenta m. st. Warszawy. Facet sympatyczny, ale jego projekty jakoś nie przekonują mnie do udzielenia mu mandatu władzy...3766) Na Ochocie. Skrzyżowanie Grójeckiej z Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha. Ciekawy dwubryłowy blok połączony kilkoma mostkami (niestety zamkniętymi dla przybyszy z zewnątrz). Ponad blokiem ciekawe niebo. Warto wspomnieć, że Trasa Łazienkowska pierwotnie miała włączać się w Banacha, a nie Wawelską. Niestety wyszło jak wyszło i jest kulawo...3767) Na Żoliborzu. Przeskakujemy na równie ciekawą przedwojenną dzielnicę Warszawy. W kadrze kościół Św. Stanisława Kostki wybudowany w latach 1930-1963. Pfrace budowlane dokończono po wojnie w zmienionym do pierwotnej wersji projekcie.3768) Ach Wola. Nigdy nie była, nie jest i nie będzie przypominać Starej Ochoty, Żoliborza czy Saskiej Kępy. Wola jest Wolą - dynamiczną dzielnicą. Inne dzielnice zmieniają swoje oblicze na przestrzeni lat. Wola to dzielnica, która zmienia swoje oblicze na przestrzeni miesięcy. A budowa II linii metra ten proces jeszcze wzmogła.


3769) WZW bez Złotej 44. Kapitalna miejscówka, którą trzeba będzie ponownie zaliczyć. Dziś po środku kadru dumne miejsce zajmuje ponad 50 piętrowa ZŁota 44.3770) Mało warszawskie Stare Miasto. Dość odważne stwierdzenie, ale o ile w innych wątkach i fotoblogach z Krakowa, Wrocławia czy Lublina na co drugim zdjęciu jest przedstawiane Stare Miasto to w blogach warszawskich Stare Miasto występuje szczątkowo w porównaniu do reszty miasta. Okazuje się, że bardziej warszawska jest mieszanka śródmiejskich kamienic, bloków i wież, niż najstarsza część miasta.

Komentarze:

16.08.2012, 05:12 :: 119.73.69.126
YHVjSWfQMHfxvdD
Niestety, przeinaczanie, minoowante, reżyserowanie i sklejanie fragmentf3w mające budować odpowiednią atmosferę, a przede wszystkim ciekawość (reguła niedostępności) do sięgnięcia dalej to powszechny rodzaj manipulacji (oszustwa!), stosowany jak świat długi i szeroki. Od serwisf3w informacyjnych, po programy naukowe. Wszak ktoś mądry już wiele lat temu powiedział: media kłamią; nie odtwarzają rzeczywistości, tylko ją kreują; muszą tak czynić, bo inaczej stałyby się nieciekawe i nikt nie chciałby z nich korzystać. Czyli, innymi słowy mf3wiąc duża liczba odbiorcf3w to podstawa bytu dowolnego rodzaju medif3w. Nawet, jeśli widownię buduje się metodami nieetycznymi, będącymi de facto kłamstwem i oszustwem