3861) 40 lat minęło. Prawie 40 lat upłynęło od czasów nagrywania pierwszej serii serialu 40-latek. Karwowscy zamieszkiwali w jednym z bloków w poniższym kadrze przy ul. Pańskiej. Okolica mocno się zmieniła - kilkukrotnie Karwowski siedząc na balkonie podziwiał nocną panoramę miasta. Ściana Wschodnia pokryta była neonami. Dziś, ani z poniższych bloków nie ujrzy się już zabudowy przy Marszałkowskiej, a i jakość neonów na Ścianie Wschodniej mocno odbiega od tych z epoki PRLu.3862) Powrót do przeszłości vol. 1. Bieda budy z lat 50tych XX wieku zajmowały obszerny teren między Marszałkowską, a Zielną. Pierwsze wyburzone zostały jeszcze w ubiegłym wieku, kolejne w 2010 r. Pozostała jedna sztuka w której ulokowało sie kilka knajpek wszelakich.3863) Powrót do przeszłości vol. 2. Jarmark Europa - hasło powszechnie znane. Kilka, a może kilkadziesiąt tysięcy blaszanych bud, wiele tysięcy handlarzy i dzienne obroty liczone w dziesiątkach milionów złotych. "Ale to już było... I nie wróci więcej..."3864) Os. Stegny. Czyli "crtl" + "c" i "ctrl" + "v". Czytaj kopiuj - wklej... ponad 20 jednakowych bloków ustawionych na zasadzie pól szachownicy... Była w tym jakaś reguła powtarzalności, choć do mnie to nie przemawia...3865) WZW i kościelne klimaty. W zimowym kadrze dwie okazałe warszawskie świątynie. Ewangelicki kościół Św. Trójcy i rzymskokatolicki Św. Krzyża. Ponadto w tle widzimy raczkującą budowę Stadionu narodowego, a przy Królewskiej kamienicznego ostańca, jedną z dwóch sióstr bliźniaczek - druga pochłonęła wojna...3866) WZW i Wola Park. Kadr zrobiony z bloków na górcach, za dachami których widzimy gmach CH Wola Park. na horyzoncie widzimy jeszcze wieżę kościoła Św. Augustyna i Błękitny Wieżowiec.


3867) Plac Trzech Krzyży. I zmiksowana wschodnia pierzeja placu. Do Instytutu Głuchoniemych doklejona została nowa inwestycja, która w ten czy inny sposób stara się nawiacywać do sąsiedztwa. Mi odpowiada ten sposób.


3868) WZW w trzech płaszczyznach. Od dołu widzimy Śródmieście Południowe i zabudowę przy Litewskiej, Al. Szucha. Dalej wśród zieleni Stadion Legii i na najdalszym planie zabudowę dzielnicy o nieprzemawiającej do mnie nazwie Praga Południe, tj. bloki Gocławia, Witolina, Grochowa...3869) WZW ponad Starym Miastem. Zima nad miastem - jakże odmienna do obecnej. I pomyśleć, że cały widoczny poniżej niezabudowany teren był do 1944 r. pokryty gęstą zabudową kamieniczno - palacowo - fabryczną...3870) WZW w kierunku zachodnim. Miasto z lewej, miasto z prawej strony... A w dole Wisła płynie...

Komentarze:

07.01.2012, 14:43 :: 46.113.162.216
janek
#3870 groteskowa perspektywa skrócona przez zooma :)

05.01.2012, 13:14 :: 77.252.32.100
rutra
Pierwsze fajne, ale wykadrowałbym dokładnie w połowie aby fota pokazała gorę wieżowców - i wtedy w poziomie by to było.