4731) Most Świętokrzyski. Pierwszy w Polsce most wantowy w momencie oddania do użytku w 2000 r. robił niesamowite wrażenie na mieszkańcach Warszawy i przyjezdnych. Dziś obok dwóch mostów wantowych w Warszawie spotkamy podobne mosty m.in. we Wrocławiu, Płocku, Gdańsku...4732) WZW. Bródno. Mega osiedle i jego wschodnie krańce. Prawy 10 piętrowy budynek to świeżo wyremontowany blok na potrzeby mieszkań komunalnych, których, licząc po balkonach, znajdzie się w środku ok. 150 - 200. Osobiście wolałbym, aby pieniądze przeznaczone na ww. remont zostały spożytkowany w innym celu, który mógłby posłużyć szerszemu gronu mieszkańców dzielnicy czy miasta, a nie tylko wąskiej grupie przyszłych mieszkańców korzystających z garnuszka miasta...4733) Na Placu Piłsudskiego. Lato 2011. Gorące i parne. w pewnym momencie niebo zrobiło się wręcz amarantowe i zaczęła się dość intensywna ulewa... Ot polskie lato... Rzadko można złapać w kadr podobny kolor nieba, gdyż można zaryzykować nagłym zmoczeniem siebie jak i sprzętu...4734) Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Jedna z czterech warszawskich bazylik i jedna z pięciu warszawskich katedr. Odbudowana wręcz od podstaw po II Wojnie Światowej. Ponoć jedyny kościół na świecie przez środek którego przechodziła linia frontu podczas powstania i w środku którego niemieckie czołgi ostrzeliwały polskie pozycje w drugiej części kościoła...4735) Ulica Chmielna. Ulica z olbrzymim potencjałem, niewykorzystanym potencjałem... Sporo kamienic stoi pustych, toczą się spory roszczeniowe, a cierpi na tym przestrzeń publiczna. Obecnie miasto zapowiedziało, iż z ulicy Chmielnej chce zrobić ulicę księgarni i bukinistów. Osobiście jestem na tak.
4736) WZW. Młynów i Muranów. Można przyjąć, że zabudowa obu dystryktów/cyrkułów młodnieje w górze kadru. Zaczyna się od socrealistycznego Młynowa poprzez Gomułkowski i Gierkowski Muranów, a kończy na współczesnym Muranowie z okolic ul. Stawki i Słomińskiego...4737) Warszawskie downtown. W pewnych ujęciach przestrzeń wokół ulicy Emilii Plater wydaje się gęsta niczym kanion. Prawda jest nieco inna, jeszcze inna bo zgodnie z obowiązującym mpzp wokół Pałacu Kultury i nauki ma szanse powstyać 5 budynków o wysokości dochodzącej do 250 m...4738) WZW. Błękitny wieżowiec niczym kameleon przyjmuje barwę odbijanego terenu. Wieża mocno krytykowana za lokalizację. Z ową krytyką ja osobiście się nie zgadzam i nie miałbym nic przeciwko gdyby Błękitny otrzymał jakąś młodszą może nieco niższą siostrę obok... Pytanie tylko gdzie...4739) WZW. W nawiązaniu do poprzedniego zdjęcia trzeba stwierdzić, że prawdziwym złem dla obszaru między Placem Bankowym, a Starym Miastem są bloki przy Solidarności i bloki osiedla Plac Teatralny...4740) WZWN. U podnoża niesamowite Powiśle, któe przechodzi skarpą w śródmieście i Stare Miasto. Warszawa nocą to zupełnie inne miasto, miasto wydające się pozbawione swych dziennych wad...

Komentarze:

03.09.2012, 15:15 :: 212.244.174.2
filosss
Witam i dziękuję. Literówki poprawiono...

A co do miejscówek... Wszystko w zgodzie z literą prawa:) Jak i uprzejmością mieszkańców poszczególnych bloków...

31.08.2012, 11:52 :: 77.79.194.139
G]
4731) - literówka, a właściwie cyfrówka... brak ostatniej cyfry w roku oddania mostu do użytku. Przy okazji, fajnie by było jakby stał w W-wie most z przełomu II i III wieku :)

4735) - kolejna literówka. Powinno być "Obecnie" jest "becnie" na początku drugiego zdania.

PS bardzo fajna strona, ładnie zdjęcia i super lokalizację. Musisz mieć niezłe dojścia albo działać na "pograniczu przepisów" aby skorzystać z takich miejscówek ;)

G]